Davle: oficiální prezentace městyse

Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Úvodní stránka Život v Davli Aktuálně z Davle Co Čech to houbař - 10. KAFÍČKO nejen PRO SENIORY

Co Čech to houbař - 10. KAFÍČKO nejen PRO SENIORY

23.10.2015 | Štítky: Davelské akce

Zveme všechny příznivce kafíček, milovníky zajímavých diskuzí a především zapálené houbaře na jubilejní 10. KAFÍČKO nejen PRO SENIORY, a to 31. října ve 14.00 hodin ve společenském sále hotelu Pivovar v Davli.

Všichni známe rčení: „Každá houba je jedlá, ale některá jen jednou“. Troufnete si udělat smaženici i z hub, u kterých si nejste jisti? Hřib nebo „hořčák“, žampion nebo muchomůrka citronová? O houbách a receptech z hub si budeme povídat se skutečnými houbařskými experty – s Ing. Jaroslavem Landou, předsedou České mykologické společnosti a JUDr. Alešem Vítem, jednatelem ve stejnojmenné organizaci a autorem řady kulinářských knih. Dozvíte se nejenom, jaké houby rostou v našem kraji, které houby sbírat, kde je sbírat a jak je dobře a chutně připravit. Budete-li mít čas, zajděte ráno na houby a přineste nám je ukázat. Naši odborníci Vám o Vašich úlovcích řeknou více. Houby doneste o chvíli dříve (13.30).

A nezapomeňte přinést svůj originální recept na jídlo z hub.

Nejlepší recepty uveřejníme v Soutoku.

Těšíme se na vás!

Kulturní komise Davle

 

 

 

 

Kalendář akcí

I v Davli je živo a o zábavu a akce není nikdy nouze. Sledujte náš pravidelně aktualizovaný kalendář akcí a událostí na našich www stránkách.

Časopis Soutok

Informační periodikum Městyse Davle, které vychází od 13. května 1970. Vychází nákladem 300 výtisků jako dvouměsíčník.

Ke stažení

Vize rozvoje Davle

Dlouhodobě úspěšný rozvoj je hlavním cílem společenství obce a jeho zajištění je také rozhodujícím úkolem obecní samosprávy. Bez ohledu na téměř neomezenou pestrost cest, k jeho naplňování je nezbytné především dokázat probouzet a využívat místní zdroje a pružně reagovat na aktuální příležitosti, výzvy a omezení. To není možné bez aktivní spolupráce a koordinace aktivit obyvatel obce, podnikatelů a dalších subjektů, které v území působí a které jej svou aktivitou ovlivňují.

Více zde

Mobilní aplikace Městys Davle

Pro občany vlastnící "chytrý telefon" máme připravenu mobilní aplikaci „Městys Davle“, která usnadňuje komunikaci s úřadem městyse. V mobilu tak budete mít všechny důležité kontakty. Umožní Vám snadné nahlášení oprav a nedostatků v Davli. Samozřejmostí jsou informace o novinkách a akcích.
Stáhněte si aplikaci Městys Davle pomocí QR kódu, pomocí uvedeného odkazu (http://my.adamapp.com/download/6182), nebo vyhledáním názvu Městys Davle na Google play nebo App Store.

Turistika Davle

Davle má úžasnou přírodu na soutoku Vltavy a Sázavy, ležícího nedaleko od geometrického středu Čech (vrch Ďábel). Turisté a cyklisté mají k dispozici trasy značené do všech světových stran.

Turistické trasySuvenýry