Davle: oficiální prezentace městyse

Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Úvodní stránka Život v Davli Aktuálně z Davle Na vlastní uši a oči s Josefem Klímou

Na vlastní uši a oči s Josefem Klímou

29.10.2012 | Štítky: Davelské akce

 

Dovolujeme si Vás pozvat na akci městyse Davle

24. 11. od 15.00 ve společenském sále hotelu Pivovar bude hovořit o nejzajímavějších kauzách z praxe investigativního žurnalisty, Kájínkovi či pobytu v budhistickém klášteře v Thajsku. Nenechte si ujít jeho pozoruhodné vyprávění a vlastní písničky!

Občerstvení pro davelské seniory zdarma.

jos klima 2012

Josef Klíma (nar. 1951) spisovatel a novinář, zakladatel investigativní žurnalistiky u nás. Byl u založení časopisu Reflex, kde působil tři roky jako šéfreportér, později spoluzakládal pořad Na vlastní oči v televizi Nova, kde vytrval 15 let, než ho televize zrušila. Držitel novinářské ceny Ferdinanda Peroutky a televizní TýTý. Napsal 25 knih, řadu televizních scénářů, za něž 2x obdržel televizní cenu Elsa. V posledních létech hraje své vlastní písničky s kapelou NA VLASTNÍ UŠI.

Kalendář akcí

I v Davli je živo a o zábavu a akce není nikdy nouze. Sledujte náš pravidelně aktualizovaný kalendář akcí a událostí na našich www stránkách.

Časopis Soutok

Informační periodikum Městyse Davle, které vychází od 13. května 1970. Vychází nákladem 300 výtisků jako dvouměsíčník.

Ke stažení

Vize rozvoje Davle

Dlouhodobě úspěšný rozvoj je hlavním cílem společenství obce a jeho zajištění je také rozhodujícím úkolem obecní samosprávy. Bez ohledu na téměř neomezenou pestrost cest, k jeho naplňování je nezbytné především dokázat probouzet a využívat místní zdroje a pružně reagovat na aktuální příležitosti, výzvy a omezení. To není možné bez aktivní spolupráce a koordinace aktivit obyvatel obce, podnikatelů a dalších subjektů, které v území působí a které jej svou aktivitou ovlivňují.

Více zde

Mobilní aplikace Městys Davle

Pro občany vlastnící "chytrý telefon" máme připravenu mobilní aplikaci „Městys Davle“, která usnadňuje komunikaci s úřadem městyse. V mobilu tak budete mít všechny důležité kontakty. Umožní Vám snadné nahlášení oprav a nedostatků v Davli. Samozřejmostí jsou informace o novinkách a akcích.
Stáhněte si aplikaci Městys Davle pomocí QR kódu, pomocí uvedeného odkazu (http://my.adamapp.com/download/6182), nebo vyhledáním názvu Městys Davle na Google play nebo App Store.

Turistika Davle

Davle má úžasnou přírodu na soutoku Vltavy a Sázavy, ležícího nedaleko od geometrického středu Čech (vrch Ďábel). Turisté a cyklisté mají k dispozici trasy značené do všech světových stran.

Turistické trasySuvenýry