Davle: oficiální prezentace městyse

Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Úvodní stránka Život v Davli Aktuálně z Davle Poplatky ze psů, odpadů, ubytovacích kapacit a za úžívání veřejného prostranství

Poplatky ze psů, odpadů, ubytovacích kapacit a za úžívání veřejného prostranství

02.01.2013 | Štítky: Důležité upozornění

Dne 1.1.2013 nabyly účinnosti nové vyhlášky Městyse Davle, které upravují výši místních poplatků.

Jedná se o následující poplatky:

Poplatek z ubytovací kapacity: 5,00 Kč/den za každé využité lůžko (vyhláška č. 1/2012)

Poplatek ze psů: 150,00 Kč/rok (vyhláška č. 2/2012)

Poplatek za užívání veřejného prostranství: 20 Kč/m2/den za umístění prodejních nebo reklamních zařízení, 10 Kč/m2/den za umístění zařízení pro služby, zábor pro výkopové a stavební práce a dočasné skládky materiálu. Dále jsou stanoveny měsíční a roční paušály v rozsahu 1200-24000 Kč za vybrané dlouhodobější druhy záborů veřejného prostranství (vyhláška č. 3/2012)

Poplatek za odvoz komunálního odpadu: 560 Kč/rok za osobu s trvalým pobytem v Davli, resp. 800 Kč/rok za majitele objektu (včetně rekreačního) ve kterém není hlášena k trvalému pobytu žádná osoba (vyhláška č. 4/2012)

 

Podrobnosti a plné znění nejdete v sekci Vyhlášky

Kalendář akcí

I v Davli je živo a o zábavu a akce není nikdy nouze. Sledujte náš pravidelně aktualizovaný kalendář akcí a událostí na našich www stránkách.

Časopis Soutok

Informační periodikum Městyse Davle, které vychází od 13. května 1970. Vychází nákladem 300 výtisků jako dvouměsíčník.

Ke stažení

Vize rozvoje Davle

Dlouhodobě úspěšný rozvoj je hlavním cílem společenství obce a jeho zajištění je také rozhodujícím úkolem obecní samosprávy. Bez ohledu na téměř neomezenou pestrost cest, k jeho naplňování je nezbytné především dokázat probouzet a využívat místní zdroje a pružně reagovat na aktuální příležitosti, výzvy a omezení. To není možné bez aktivní spolupráce a koordinace aktivit obyvatel obce, podnikatelů a dalších subjektů, které v území působí a které jej svou aktivitou ovlivňují.

Více zde

Mobilní aplikace Městys Davle

Pro občany vlastnící "chytrý telefon" máme připravenu mobilní aplikaci „Městys Davle“, která usnadňuje komunikaci s úřadem městyse. V mobilu tak budete mít všechny důležité kontakty. Umožní Vám snadné nahlášení oprav a nedostatků v Davli. Samozřejmostí jsou informace o novinkách a akcích.
Stáhněte si aplikaci Městys Davle pomocí QR kódu, pomocí uvedeného odkazu (http://my.adamapp.com/download/6182), nebo vyhledáním názvu Městys Davle na Google play nebo App Store.

Turistika Davle

Davle má úžasnou přírodu na soutoku Vltavy a Sázavy, ležícího nedaleko od geometrického středu Čech (vrch Ďábel). Turisté a cyklisté mají k dispozici trasy značené do všech světových stran.

Turistické trasySuvenýry