Davle: oficiální prezentace městyse

Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Úvodní stránka Život v Davli Aktuálně z Davle Údolím Zahořanského potoka do Zahořan a zpět

Údolím Zahořanského potoka do Zahořan a zpět

01.06.2010 | Štítky: Turistické trasy

Údolím Zahořanského potoka do Zahořan a zpět

Od železniční stanice v Davli se vydáme po červené turistické značce směrem na Libřici. Po levé straně mineme starý ocelový most přes Vltavu, který již slouží jen jako pěší lávka. V Libřici odbočíme na modrou značku, která nás povede Zahořanským údolím až do obce Zahořany. Dnešní tok potoka je lemován trempskými osadami, které vznikaly již ve třicátých letech minulého století. Chaty nás budou provázet až po osadu Hawai, jenž leží na rozcestí Oborská lávka. Další cesta se vine zalesněným údolím již bez chatové zástavby. Při cestě budeme překonávat množství brodů a lávek vedoucích přes tok Zahořanského potoka, jenž je znám svou křišťálově čistou pstruhovou vodou. V údolí jsou patrné stopy po intenzivní těžbě zlata v podobě hald a zákopů. Zlato se zde stejně jako v celém okolí Jílového u Prahy těžilo během středověku. Po překonání posledního brodu nás čeká obec Zahořany, kde je možno se občerstvit a stejnou cestou se vydat nazpět do Davle. Cesta je vhodná i pro cyklisty. Pozor, některé brody nejsou vybaveny lávkou pro pěší. Délka trasy: 13 km.

Mapa na mapy.cz: www.mapy.cz/#x=133100544@y=135267072@z=12@mm=TTtP

Chaty lemují tok potoka až po osadu Hawai
Chaty lemují tok potoka až po osadu Hawai
Cesta kolem Zahořanského potoka
Cesta kolem Zahořanského potoka
Haldy - stále patrné stopy po těžbě zlata ve středověku
Haldy - stále patrné stopy po těžbě zlata ve středověku
Cestou údolím překonáme několik brodů
Cestou údolím překonáme několik brodů

Kalendář akcí

I v Davli je živo a o zábavu a akce není nikdy nouze. Sledujte náš pravidelně aktualizovaný kalendář akcí a událostí na našich www stránkách.

Časopis Soutok

Informační periodikum Městyse Davle, které vychází od 13. května 1970. Vychází nákladem 300 výtisků jako dvouměsíčník.

Ke stažení

Vize rozvoje Davle

Dlouhodobě úspěšný rozvoj je hlavním cílem společenství obce a jeho zajištění je také rozhodujícím úkolem obecní samosprávy. Bez ohledu na téměř neomezenou pestrost cest, k jeho naplňování je nezbytné především dokázat probouzet a využívat místní zdroje a pružně reagovat na aktuální příležitosti, výzvy a omezení. To není možné bez aktivní spolupráce a koordinace aktivit obyvatel obce, podnikatelů a dalších subjektů, které v území působí a které jej svou aktivitou ovlivňují.

Více zde

Mobilní aplikace Městys Davle

Pro občany vlastnící "chytrý telefon" máme připravenu mobilní aplikaci „Městys Davle“, která usnadňuje komunikaci s úřadem městyse. V mobilu tak budete mít všechny důležité kontakty. Umožní Vám snadné nahlášení oprav a nedostatků v Davli. Samozřejmostí jsou informace o novinkách a akcích.
Stáhněte si aplikaci Městys Davle pomocí QR kódu, pomocí uvedeného odkazu (http://my.adamapp.com/download/6182), nebo vyhledáním názvu Městys Davle na Google play nebo App Store.

Turistika Davle

Davle má úžasnou přírodu na soutoku Vltavy a Sázavy, ležícího nedaleko od geometrického středu Čech (vrch Ďábel). Turisté a cyklisté mají k dispozici trasy značené do všech světových stran.

Turistické trasySuvenýry