Davle: oficiální prezentace městyse

Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Úvodní stránka Život v Davli Aktuálně z Davle Z Davle kolem ostrova Kilián přes Hvozdnici do Sloupu a zpět do Davle

Z Davle kolem ostrova Kilián přes Hvozdnici do Sloupu a zpět do Davle

01.06.2010 | Štítky: Turistické trasy

Z Davle kolem ostrova Kilián přes Hvozdnici do Sloupu a zpět do Davle

Z davelského náměstí se vypravíme po silnici směrem na Štěchovice, asi po 400 metrech podcházíme Most Vltavanů, který byl postaven v roce 1991 a nahradil pro provoz automobilů již nevyhovující ocelový most z roku 1905. Pokračujeme dále po silnici, cestou můžeme obdivovat soutok Vltavy a Sázavy a dále se již objevuje severní špice ostrova Sv.Kiliána, velkého zalesněného říčního ostrova o rozloze cca 3 ha. Na jihu ostrova se nachází zbytky středověkého kláštera sv. Jana Křtitele zvaného Ostrovský klášter (nebo také klášter Ostrov), jenž byl založen v roce 999 knížetem Boleslavem II a mnichy benediktinského řádu jako třetí nejstarší klášter v Čechách. Zbytky staveb kláštera jsou patrné i ze břehu. Naše cesta opouští silnici a vede dále kolem nově zrekonstruované barokní fary ke kostelu sv. Kiliána, který je jediným kostelem zasvěceným tomuto patronovi v Čechách. Tento kostel byl původně vystavěn zřejmě brzy po založení Ostrovského kláštera. Pěšinka nás vede do lesa, stoupáme podél potoka po lesní cestě, v průhledech mezi stromy je vidět jižní špice ostrova a na ní pozůstatky kláštera. Asi po 500 metrech jsou vidět první chatky na okraji Hvozdnice a my pokračujeme místní asfaltovou silničkou, která nás zavede až do obce. Poté se můžeme vydat po cyklistické stezce směrem na Sloup. Z polní cesty jsou pěkné výhledy do kraje směrem na Sázavu, Medník a Chlum. Po cca 2 km se ve Sloupu napojíme na zelenou turistickou značku, která nás povede Kejsířem, místní částí Davle, zpět na náměstí. Při sestupu do údolí si můžeme prohlédnout soutok obou řek tentokrát z jiného pohledu. Délka trasy: 6 km.

Mapa na mapy.cz: http://www.mapy.cz/#x=132980096@y=135216896@z=13@mm=TTtP

Pohled na Davli od ostrova sv. Kilián
Pohled na Davli od ostrova sv. Kilián
Kostel svatého Kiliána
Kostel svatého Kiliána
Pohled na Davli ze soutoku
Pohled na Davli ze soutoku
Cesta se vine lesem kolem potůčku směrem na Hvozdnici
Cesta se vine lesem kolem potůčku směrem na Hvozdnici
Ve Hvozdnici se napojíme na cyklostezku do Sloupu
Ve Hvozdnici se napojíme na cyklostezku do Sloupu
Soutok Sázavy a Vltavy
Soutok Sázavy a Vltavy

Kalendář akcí

I v Davli je živo a o zábavu a akce není nikdy nouze. Sledujte náš pravidelně aktualizovaný kalendář akcí a událostí na našich www stránkách.

Časopis Soutok

Informační periodikum Městyse Davle, které vychází od 13. května 1970. Vychází nákladem 300 výtisků jako dvouměsíčník.

Ke stažení

Vize rozvoje Davle

Dlouhodobě úspěšný rozvoj je hlavním cílem společenství obce a jeho zajištění je také rozhodujícím úkolem obecní samosprávy. Bez ohledu na téměř neomezenou pestrost cest, k jeho naplňování je nezbytné především dokázat probouzet a využívat místní zdroje a pružně reagovat na aktuální příležitosti, výzvy a omezení. To není možné bez aktivní spolupráce a koordinace aktivit obyvatel obce, podnikatelů a dalších subjektů, které v území působí a které jej svou aktivitou ovlivňují.

Více zde

Mobilní aplikace Městys Davle

Pro občany vlastnící "chytrý telefon" máme připravenu mobilní aplikaci „Městys Davle“, která usnadňuje komunikaci s úřadem městyse. V mobilu tak budete mít všechny důležité kontakty. Umožní Vám snadné nahlášení oprav a nedostatků v Davli. Samozřejmostí jsou informace o novinkách a akcích.
Stáhněte si aplikaci Městys Davle pomocí QR kódu, pomocí uvedeného odkazu (http://my.adamapp.com/download/6182), nebo vyhledáním názvu Městys Davle na Google play nebo App Store.

Turistika Davle

Davle má úžasnou přírodu na soutoku Vltavy a Sázavy, ležícího nedaleko od geometrického středu Čech (vrch Ďábel). Turisté a cyklisté mají k dispozici trasy značené do všech světových stran.

Turistické trasySuvenýry