Davle: oficiální prezentace městyse

Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Úvodní stránka Život v Davli Aktuálně z Davle Z Davle přes Libřici a Oleško do Vranného nad Vltavou

Z Davle přes Libřici a Oleško do Vranného nad Vltavou

01.06.2010 | Štítky: Turistické trasy

Z Davle přes Libřici a Oleško do Vranného nad Vltavou

Cesta začíná u železniční stanice v Davli, kdy se vydáme po červené turistické značce směrem na Libřici. Asi po kilometru, v blízkosti historického stavení Maškova mlýna, se cesta obrací strmě vzhůru do kopce a za chvíli přechází v úzkou kamenitou pěšinu klikatící se po zalesněném úbočí s porostem dubů a akácií ven z údolí. Pohledy průseky v lese na Davli jsou velice pěkné, dominují jim meandry Vltavy, starý ocelový most z roku 1905 a nový most Vltavanů z roku 1991. Dále pohodlná rovinatá cesta prochází listnatým lesem až k osadě Oleško, kde vede převážně chatovou zástavbou. Po přibližně jednom kilometru opustíme zástavbu a po polní cestě pokračujeme dále do smíšeného lesa, kde se nám mezi stromy naskýtají další pohledy dolů do údolí Vltavy, na obec Měchenice na protějším břehu a také na konstrukci železničního ocelového mostu mezi Skochovicemi a Měchenicemi. Další chatová zástavba nás čeká až v obci Nová Březová, kde se společně s turistickým značením napojíme na místní komunikaci, která nás z mírného kopečka povede až od Vraného nad Vltavou. Z Vraného nad Vltavou k návratu do Davle můžeme použít i vlak. Délka trasy: 8 km.

Mapa na mapy.cz: www.mapy.cz/#x=133030912@y=135329280@z=11@mm=TTtP

Starý ocelový most v Davli z pohledu od Libřice
Starý ocelový most v Davli z pohledu od Libřice
Dvůr historického Maškova Mlýna
Dvůr historického Maškova Mlýna
Výhled na Davli
Výhled na Davli
Cesta lesem za Oleškem
Cesta lesem za Oleškem

Kalendář akcí

I v Davli je živo a o zábavu a akce není nikdy nouze. Sledujte náš pravidelně aktualizovaný kalendář akcí a událostí na našich www stránkách.

Časopis Soutok

Informační periodikum Městyse Davle, které vychází od 13. května 1970. Vychází nákladem 300 výtisků jako dvouměsíčník.

Ke stažení

Vize rozvoje Davle

Dlouhodobě úspěšný rozvoj je hlavním cílem společenství obce a jeho zajištění je také rozhodujícím úkolem obecní samosprávy. Bez ohledu na téměř neomezenou pestrost cest, k jeho naplňování je nezbytné především dokázat probouzet a využívat místní zdroje a pružně reagovat na aktuální příležitosti, výzvy a omezení. To není možné bez aktivní spolupráce a koordinace aktivit obyvatel obce, podnikatelů a dalších subjektů, které v území působí a které jej svou aktivitou ovlivňují.

Více zde

Mobilní aplikace Městys Davle

Pro občany vlastnící "chytrý telefon" máme připravenu mobilní aplikaci „Městys Davle“, která usnadňuje komunikaci s úřadem městyse. V mobilu tak budete mít všechny důležité kontakty. Umožní Vám snadné nahlášení oprav a nedostatků v Davli. Samozřejmostí jsou informace o novinkách a akcích.
Stáhněte si aplikaci Městys Davle pomocí QR kódu, pomocí uvedeného odkazu (http://my.adamapp.com/download/6182), nebo vyhledáním názvu Městys Davle na Google play nebo App Store.

Turistika Davle

Davle má úžasnou přírodu na soutoku Vltavy a Sázavy, ležícího nedaleko od geometrického středu Čech (vrch Ďábel). Turisté a cyklisté mají k dispozici trasy značené do všech světových stran.

Turistické trasySuvenýry