Davle: oficiální prezentace městyse

Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Úvodní stránka Život v Davli Kalendář akcí Koncert vážné hudby MUSICA LUCIS PRAGA

Koncert vážné hudby MUSICA LUCIS PRAGA

29.03.2014 – 30.03.2014 23:59

V létě 2003 se sešlo pět přátel, hudebníků, aby si zahráli pro své potěšení. Z náhodného vystoupení se časem vyvinula pravidelná spolupráce a vznikl tak smyčcový komorní soubor. Ten působil nejdříve pod jinými jmény (PELLANT COLLEGIUM, pak jako CONCA COLLEGIUM), aby se od konce roku 2013 představil pod jménem MUSICA LUCIS PRAGA, které vyjadřuje jeho charakter. Hlavní ideou souboru je, aby při svých vystoupeních i jejich přípravě hudba těšila samotné hudebníky, protože jedině tak může opravdu těšit i jejich posluchače.
Členy souboru jsou výrazné osobnosti, jak umělecky, tak lidsky vyzrálé, s nevšední uměleckou minulostí a osobním vývojem. V současnosti jsou zároveň členy Symfonického orchestru Českého rozhlasu nebo České filharmonie.
Přestože členové MUSICA LUCIS PRAGA působili a působí i v dalších komorních souborech, nacházejí v tomto svém souboru další kvalitu a přístup k hudbě, který je podmíněn právě jejich širší uměleckou i životní zkušeností. Spoluprací vyhraněných uměleckých osobností, členů souboru, vznikají výrazné interpretace hudebních děl, kultivované i dramatické, stylové a přitom sdělné pro posluchače. MUSICA LUCIS PRAGA má ve svém repertoáru převážně barokní skladby, ale vznikly i skladby napsané přímo pro toto společenství.
Soubor je také partnerem význačných českých sólistů. Srdeční záležitostí je zejména spolupráce s Václavem Hudečkem, houslistou světového formátu. Spolupracuje s flétnisty Jiřím Stivínem a Markétou Stivínovou, houslisty Jaroslavem Svěceným, Josefem Špačkem či trumpetistou Miroslavem Kejmarem.

 

Miroslav Vilímec housle (A. Vivaldi Čtvero ročních období)
Jan Mareček viola (G. P. Telemann Koncert pro violu)
Kayoko Fukuda Zeman cembalo (J. S. Bach Koncert pro cembalo, Sakura Pozdrav jara z Japonska)

 

 

Kalendář akcí

I v Davli je živo a o zábavu a akce není nikdy nouze. Sledujte náš pravidelně aktualizovaný kalendář akcí a událostí na našich www stránkách.

Časopis Soutok

Informační periodikum Městyse Davle, které vychází od 13. května 1970. Vychází nákladem 300 výtisků jako dvouměsíčník.

Ke stažení

Vize rozvoje Davle

Dlouhodobě úspěšný rozvoj je hlavním cílem společenství obce a jeho zajištění je také rozhodujícím úkolem obecní samosprávy. Bez ohledu na téměř neomezenou pestrost cest, k jeho naplňování je nezbytné především dokázat probouzet a využívat místní zdroje a pružně reagovat na aktuální příležitosti, výzvy a omezení. To není možné bez aktivní spolupráce a koordinace aktivit obyvatel obce, podnikatelů a dalších subjektů, které v území působí a které jej svou aktivitou ovlivňují.

Více zde

Mobilní aplikace Městys Davle

Pro občany vlastnící "chytrý telefon" máme připravenu mobilní aplikaci „Městys Davle“, která usnadňuje komunikaci s úřadem městyse. V mobilu tak budete mít všechny důležité kontakty. Umožní Vám snadné nahlášení oprav a nedostatků v Davli. Samozřejmostí jsou informace o novinkách a akcích.
Stáhněte si aplikaci Městys Davle pomocí QR kódu, pomocí uvedeného odkazu (http://my.adamapp.com/download/6182), nebo vyhledáním názvu Městys Davle na Google play nebo App Store.

Turistika Davle

Davle má úžasnou přírodu na soutoku Vltavy a Sázavy, ležícího nedaleko od geometrického středu Čech (vrch Ďábel). Turisté a cyklisté mají k dispozici trasy značené do všech světových stran.

Turistické trasySuvenýry