Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy

Kulturní komise

Kulturní komise PDF Tisk Email

Kulturní komise

Zde naleznete informace o činnosti kulturní komise, přehled chystaných kulturních a společenských akcí a aktivit městyse Davle a reportáže z akcí, pořádaných ať již příležitostně nebo pravidelně.

Kulturní komise je iniciativním a poradním orgánem rady městysu Davle v oblasti kultury, volného času a sociální péče. Posláním komise je usilovat o celkový rozvoj kulturního dění, vzdělávání a zachování kulturních tradic města a vytvářet prostor pro setkávání občanů všech věkových kategorií.

Okruhy činnosti kulturní komise jsou:
- Pořádání kulturních a společenských akcí (např. vítání občánků, dětský den, den Země)
- Koordinace dalšího kulturního dění v městyse
- Podpora kulturní a společenské činnosti spolků, sdružení, kroužků v městyse
- Sledování a připomínání významných výročí městyse i jejich občanů

Členové kulturní komise
Předsedkyně: Mudr. Renata Zachová kultura@obecdavle.cz
Členové/ky komise: Dan Bartoš, Zita Lara, Miloš Vodička

Prohlášení kulturní komise k činnosti  

„Naším cílem je posílit kulturní dění v Davli a zapojit do něho všechny občany, kteří projeví zájem. Chceme navázat spolupráci s místními organizacemi a sdruženími a lépe koordinovat všechny aktivity těchto subjektů s aktivitami obce tak, aby občané měli co nejvíce příležitostí zapojit se do veřejného života městyse. Naším důležitým úkolem je zlepšit informovanost v oblasti kulturní, společenských a sociálních aktivit a to např. prostřednictvím stálých rubrik na webových stránkách obce a v dvouměsíčníku Soutok nebo i vlastní nástěnkou v centru obce. Ve svém úsilí se chceme věnovat všem skupinám občanů v Davli od těch nejmenších až po seniory. Jedním z úkolů nově vzniklé kulturní komise je právě prohlubovat kvalitu života seniorů v Davli. Proto nově budou některé naše aktivity směrovány této skupině davelských občanů."

Kalendárium akcí

Máte nápady, jak zlepšit kulturní a sociální život v Davli? Můžete i vy přispět k našemu úsilí? Napište nám.

soutok@obecdavle.cz

Výzva seniorům městyse Davle

Jedním z úkolů nově vzniklé kulturní komise je prohlubovat kvalitu života seniorů v Davli. Proto jsou nově některé aktivity městyse Davle směrovány této skupině davelských občanů. Chtěli bychom seniorům Davle předávat informace o zajímavých tématech z kulturní, sociální, zdravotní a právní oblasti, z oblasti kultury a techniky, tedy informace z celé řady oborů, které usnadní každodenní fungování života seniorů.

Činnost kulturní komise zaměřená na spolupráci se seniory závisí na samotném zájmu vás, občanů městyse Davle. Zastupitelstvo je prostřednictvím kulturně-sociální komise připraveno reagovat na váš zájem a věnovat péči oblastem, které pro vás budou zajímavé. Nabízejí se různá setkání se zajímavými osobnostmi z oblasti kultury, filmu, historie a sportu. Jsme připraveni pro vás organizovat zajímavé tematické výlety či vzdělávací aktivity. Všechny akce a aktivity, ať už budou jakékoliv, bude spojovat cíl nabídnout vám prostor pro s etkání s přáteli, sousedy a zajímavými hosty a říci si „jak se nám daří“, co se nám podařilo či co nás trápí. Prostřednictvím různých setkání a aktivit můžete najít nové přátelé, pobavit se, poučit se a získat informace, které Vám pomohou v každodenním životě.

Vítáte aktivity pro seniory? Máte nápad, jak je obohatit? Piště na zita.lara@volny.cz.

Zita Lara, kulturní komise městyse Davle

 

Kalendář akcí

 
prosinec 2018
PoÚtStČtSoNe 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

Zobrazit celý kalendář akcí

Časopis Soutok

Informační periodikum Městyse Davle, které vychází od 13. května 1970. Vychází nákladem 300 výtisků jako dvouměsíčník.

Ke stažení

Vize rozvoje Davle

Dlouhodobě úspěšný rozvoj je hlavním cílem společenství obce a jeho zajištění je také rozhodujícím úkolem obecní samosprávy. Bez ohledu na téměř neomezenou pestrost cest, k jeho naplňování je nezbytné především dokázat probouzet a využívat místní zdroje a pružně reagovat na aktuální příležitosti, výzvy a omezení. To není možné bez aktivní spolupráce a koordinace aktivit obyvatel obce, podnikatelů a dalších subjektů, které v území působí a které jej svou aktivitou ovlivňují.

Více zde

Mobilní aplikace Městys Davle

Pro občany vlastnící "chytrý telefon" máme připravenu mobilní aplikaci „Městys Davle“, která usnadňuje komunikaci s úřadem městyse. V mobilu tak budete mít všechny důležité kontakty. Umožní Vám snadné nahlášení oprav a nedostatků v Davli. Samozřejmostí jsou informace o novinkách a akcích.
Stáhněte si aplikaci Městys Davle pomocí QR kódu, pomocí uvedeného odkazu (http://my.adamapp.com/download/6182), nebo vyhledáním názvu Městys Davle na Google play nebo App Store.

Turistika Davle

Davle má úžasnou přírodu na soutoku Vltavy a Sázavy, ležícího nedaleko od geometrického středu Čech (vrch Ďábel). Turisté a cyklisté mají k dispozici trasy značené do všech světových stran.

Turistické trasySuvenýry