Davle: oficiální prezentace městyse

Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy

Hasiči Davle

26.05.2010 | Štítky: Spolky a kluby

Sbor dobrovolných hasičů Davle

je nejstarším spolkem v Davli, který byl založen v roce 1887. V roce 2012 oslavil 125 let založení.

 

V Davelském sboru bylo vychováno několik generací hasičů. Svojí snahou se všechny generace hasičů snažily být nápomocni svým spoluobčanům, kde bylo zapotřebí a to nejen na poli represe, prevence, ale i v oblasti kulturního života městyse a péče o jeho vzhled. V této tradici nadále sbor pokračuje.

Pořádáme tradiční hasičský bál, karneval pro děti, pálení čarodějnic, dětský den, zimní kluziště, spolupracujeme s místní mateřskou školkou, základní školou a ostatními davelskými spolky (Vltavan Davle, TJ Slavoj Davle a SDH Sloup), účastníme se úklidových brigád a pečuje o vysazenou alej. Nedílnou součástí hasičského života jsou návštěvy okolních hasičských sborů na jejich výročních valných hromadách a jiných akcích.

Staráme se svědomitě o svěřený majetek a historickou techniku.

Sbor stále vlastní od roku 1935 motorovou stříkačku Stratílek o výkon 35HP a výtlaku čerpadla 1300 litrů za minutu. V roce 2012 se nám podařilo získat dotaci z rozpočtu Středočeského kraje v rámci Středočeského Fondu podpory dobrovolných hasičů a složek IZS ve výši 40 000 Kč na regeneraci této historické stříkačky.

V roce 1989 obdržel sbor vůz CAS 25, který je vybaven cisternou o objemu 3500m3, vodním dělem a čerpadlem o výkonu 2500 l/min. Postupně se prováděla údržba vozidla, která vyvrcholila celkovou rekonstrukcí v roce 2007, kterou provedla firma Radovana Loužeckého. Vozidlo je dnes díky rekonstrukci vybaveno přenosným žebříkem, dýchacími přístroji, elektrocentrálou, dálkovým osvětlením, kapacitním přepravním prostorem, motorovou pilou, plovoucím čerpadlem a standardní výbavou.

 

Věříme, že náš sbor si svojí prací zachová přízeň spoluobčanů a úřadu městyse Davle.

Nazdar

 

 

Informace o činnosti sboru najdete na stránkách www.hasicidavle.cz

 

Stránky nadřazeného HZS - Jílové u Prahy najdete na adrese www.hasici-jilove.wgz.cz

Kalendář akcí

I v Davli je živo a o zábavu a akce není nikdy nouze. Sledujte náš pravidelně aktualizovaný kalendář akcí a událostí na našich www stránkách.

Časopis Soutok

Informační periodikum Městyse Davle, které vychází od 13. května 1970. Vychází nákladem 300 výtisků jako dvouměsíčník.

Ke stažení

Vize rozvoje Davle

Dlouhodobě úspěšný rozvoj je hlavním cílem společenství obce a jeho zajištění je také rozhodujícím úkolem obecní samosprávy. Bez ohledu na téměř neomezenou pestrost cest, k jeho naplňování je nezbytné především dokázat probouzet a využívat místní zdroje a pružně reagovat na aktuální příležitosti, výzvy a omezení. To není možné bez aktivní spolupráce a koordinace aktivit obyvatel obce, podnikatelů a dalších subjektů, které v území působí a které jej svou aktivitou ovlivňují.

Více zde

Mobilní aplikace Městys Davle

Pro občany vlastnící "chytrý telefon" máme připravenu mobilní aplikaci „Městys Davle“, která usnadňuje komunikaci s úřadem městyse. V mobilu tak budete mít všechny důležité kontakty. Umožní Vám snadné nahlášení oprav a nedostatků v Davli. Samozřejmostí jsou informace o novinkách a akcích.
Stáhněte si aplikaci Městys Davle pomocí QR kódu, pomocí uvedeného odkazu (http://my.adamapp.com/download/6182), nebo vyhledáním názvu Městys Davle na Google play nebo App Store.

Turistika Davle

Davle má úžasnou přírodu na soutoku Vltavy a Sázavy, ležícího nedaleko od geometrického středu Čech (vrch Ďábel). Turisté a cyklisté mají k dispozici trasy značené do všech světových stran.

Turistické trasySuvenýry