Davle: oficiální prezentace městyse

Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Úvodní stránka Městys Davle

Městys Davle

Městys Davle má tři části: Davle I, Davle II – Sázava, Davle III – Sloup. Dříve samostatná osada Kilián táhnoucí se proti proudu Vltavy je dnes součástí Davle I. V katastru najdeme několik samot, například Na Jeřábu či Šerpiny. Počet obyvatel Davle k 1. 1. 2018 činil 1660. Dne 11. března 2008 byla Davle opět ustanovena městysem.

Občanská vybavenost je na uspokojivé úrovni. V Davli je devítiletá základní škola, mateřská škola, pošta, zubní ordinace, lékárna, lékařská ordinace pro děti a dospělé, dům s pečovatelskou službou, kostel, kaple, kulturní dům Vltavanka, společenský sál v Pivovaře, multifunkční sportovní hala, venkovní sportovní areál, dvě hasičské zbrojnice, knihovna, pět dětských hřišť, vodovod a kanalizace. Autobusová a vlaková doprava je součástí Pražské integrované dopravy.

Davle je součástí mikroregionu Střední Povltaví a místní akční skupiny MAS Brdy – Vltava.

Městys je od roku 2011 pravidelným účastníkem soutěže Vesnice roku. V roce 2012 jsme získali diplom v krajské soutěži Vesnice roku „za sportovní činnost mládeže“. V roce 2013 v krajské soutěži Vesnice roku „za činnost s mládeží“ obdržela Davle Bílou stuhu a ocenění "Video Středočeského kraje", v krajské soutěži Vesnice roku 2014 obdržela Modrou stuhu „za společenský život“ a „Cenu naděje pro živý venkov“, v roce 2015 získala diplom „Za vzorné vedení kroniky“, v roce 2016 obdržela „Koláčovou cenu“ a diplom za péči „o kulturní dědictví“ a v roce 2017 diplom "za podporu sportovní činnosti mládeže".

V roce 2014 se Davle stala „Vorařskou obcí“. K převzetí ocenění došlo 29. června 2014 v rámci tradiční pouti na Ostrově u Davle, kde prezident Mezinárodní asociace vorařských spolků (ITRA) pan Angel Portet předal starostovi dekret a příslušné standarty „Vorařské obce“. Jde o mezinárodní ocenění, jediné v Praze a Středočeském kraji, třetí v České republice a celkově 26. v rámci Evropské unie.

Kalendář akcí

I v Davli je živo a o zábavu a akce není nikdy nouze. Sledujte náš pravidelně aktualizovaný kalendář akcí a událostí na našich www stránkách.

Časopis Soutok

Informační periodikum Městyse Davle, které vychází od 13. května 1970. Vychází nákladem 300 výtisků jako dvouměsíčník.

Ke stažení

Vize rozvoje Davle

Dlouhodobě úspěšný rozvoj je hlavním cílem společenství obce a jeho zajištění je také rozhodujícím úkolem obecní samosprávy. Bez ohledu na téměř neomezenou pestrost cest, k jeho naplňování je nezbytné především dokázat probouzet a využívat místní zdroje a pružně reagovat na aktuální příležitosti, výzvy a omezení. To není možné bez aktivní spolupráce a koordinace aktivit obyvatel obce, podnikatelů a dalších subjektů, které v území působí a které jej svou aktivitou ovlivňují.

Více zde

Mobilní aplikace Městys Davle

Pro občany vlastnící "chytrý telefon" máme připravenu mobilní aplikaci „Městys Davle“, která usnadňuje komunikaci s úřadem městyse. V mobilu tak budete mít všechny důležité kontakty. Umožní Vám snadné nahlášení oprav a nedostatků v Davli. Samozřejmostí jsou informace o novinkách a akcích.
Stáhněte si aplikaci Městys Davle pomocí QR kódu, pomocí uvedeného odkazu (http://my.adamapp.com/download/6182), nebo vyhledáním názvu Městys Davle na Google play nebo App Store.

Turistika Davle

Davle má úžasnou přírodu na soutoku Vltavy a Sázavy, ležícího nedaleko od geometrického středu Čech (vrch Ďábel). Turisté a cyklisté mají k dispozici trasy značené do všech světových stran.

Turistické trasySuvenýry