Davle: oficiální prezentace městyse

Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Úvodní stránka Turistické trasy

Turistické trasy

Naučná stezka - Střed Čech

NS Střed Čech vás provede z parku, centrem městyse, dále přes Starý davelský most, kolem nádraží a místní částí Sázava k altánu, kde si můžete vychutnat jedinečný výhled na Davli a údolí řeky Vltavy. Zpět se můžete vydat po stejné trase nebo zvolit alternativní cestu s výhledem na geometrický střed Čech na vrcholu kopce Ďábel. V Davelském parku si můžete sami ogrilovat něco dobrého či si jen odpočinout ve stínu vzrostlých stromů. Průvodce naučnou stezkou je k dostání na Úřadu městyse Davel, Na Náměstí 63.

 

Naučná stezka Sekanka – Klášter na Ostrově – Sv. Kilián

Stezka Sekanka vznikla v rámci projektu Ora et labora (Modli se a pracuj – motto řádu svatého Benedikta), který připravilo Regionální muzeum v Jílové u Prahy. Naučná stezka spojuje benediktínský Ostrovský klášter na soutoku Vltavy a Sázavy u Davle se zaniklým středověkým městem Sekanka a s kostelem sv. Kiliána, který býval součástí širšího kostelního komplexu. Stezka má 10 informačních panelů, dva panely leží přímo v areálu ostrova u Davle a stezku uzavírá panel umístěný u kostela sv. Kiliána.

Turistické trasy

 

Vorařská obec, spolek Vltavan a muzeum

Davle leží na soutoku Vltavy a Sázavy, které poskytovaly obživu mnoha místním lidem. V roce 1897 místní založili podpůrný plavecký spolek Vltavan. Díky pokračující tradici a kulturní činnosti členů Vltavanu byl městys Davle dne 29. 6. 2014 oceněn Mezinárodní asociací vorařských spolků (ITRA) titulem „Vorařská obec“. Při příležitosti 120. výročí spolku (2017) a na památku vorařů a šífařů byl postaven vor, připomínající zručnost a práci těch, kteří splavovali řeku Vltavu. Na stavbě voru se podíleli členové Vltavanu Purkarec, žáci Středního odborného učiliště Praha 9 Jarov, členové našeho spolku a Vltavanu Čechy. Vor si můžete prohlédnout na začátku Naučné stezky pod hřištěm.
Za návštěvu stojí i návštěva klubovny a muzea spolku Vltavan v objektu Vltavanky (K Pivovaru 3), muzeum je otevřené každý pátek (květen-září 15-18 hod.; říjen-duben 13:30 – 16:30 hod.). V blízkosti muzea je umístěna socha šífaře od akademického sochaře Vitanovského (2008) a památník s kotvou.

Muzeum spolku Vltavan a socha šífaře; K Pivovaru 3, Davle

Vor postavený podle tradičního postupu; parčík v ulici Školní, Davle, pod fotbalovým hřištěm.

 

 

 

Kalendář akcí

I v Davli je živo a o zábavu a akce není nikdy nouze. Sledujte náš pravidelně aktualizovaný kalendář akcí a událostí na našich www stránkách.

Časopis Soutok

Informační periodikum Městyse Davle, které vychází od 13. května 1970. Vychází nákladem 300 výtisků jako dvouměsíčník.

Ke stažení

Vize rozvoje Davle

Dlouhodobě úspěšný rozvoj je hlavním cílem společenství obce a jeho zajištění je také rozhodujícím úkolem obecní samosprávy. Bez ohledu na téměř neomezenou pestrost cest, k jeho naplňování je nezbytné především dokázat probouzet a využívat místní zdroje a pružně reagovat na aktuální příležitosti, výzvy a omezení. To není možné bez aktivní spolupráce a koordinace aktivit obyvatel obce, podnikatelů a dalších subjektů, které v území působí a které jej svou aktivitou ovlivňují.

Více zde

Mobilní aplikace Městys Davle

Pro občany vlastnící "chytrý telefon" máme připravenu mobilní aplikaci „Městys Davle“, která usnadňuje komunikaci s úřadem městyse. V mobilu tak budete mít všechny důležité kontakty. Umožní Vám snadné nahlášení oprav a nedostatků v Davli. Samozřejmostí jsou informace o novinkách a akcích.
Stáhněte si aplikaci Městys Davle pomocí QR kódu, pomocí uvedeného odkazu (http://my.adamapp.com/download/6182), nebo vyhledáním názvu Městys Davle na Google play nebo App Store.

Turistika Davle

Davle má úžasnou přírodu na soutoku Vltavy a Sázavy, ležícího nedaleko od geometrického středu Čech (vrch Ďábel). Turisté a cyklisté mají k dispozici trasy značené do všech světových stran.

Turistické trasySuvenýry