Davle: oficiální prezentace městyse

Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Úvodní stránka Život v Davli Mateřská škola

Mateřská škola

Mateřská škola byla v Davli zřízena již v r. 1940 a to v přízemí školní budovy. Začátky byly skromné – obecná škola poskytla třídu s několika školními lavicemi, sbírkou po domech se opatřily starší hračky a nakoupily se nejnutnější pomůcky pro zaměstnávání dětí. Její činnost byla přerušena po nastěhování německé armády do školy, ale v r. 1944 se ji podařilo obnovit pro 23 měchenických dětí v restauraci "Na zámečku". Mateřskou školu se nakonec podařilo umístit ve vile na Sázavě.

Ve středu 22.2.2012 proběhlo oficiální otevření zrekonstruované staré budovy a přístavby nového pavilonu Mateřské školy v Davli. Otevření proběhlo za účasti Milana Němce - radního ze Středočeského kraje, zástupců ROPu Střední Čechy, Vltavanu Davle, starostů spádových obcí, firmy AVERS, technického dozoru, paní učitelek s dětmi a zástupců obce. Náklady na stavbu byly ve výši 17.932.180,-Kč včetně DPH, z toho 70% finančních prostředků bylo hrazeno z Evropské unie, 8% ze Středočeského kraje a zbylých 22% bylo hrazeno z vlastních finančních prostředků. Počet malých školáčků, kteří mohou do MŠ Davle chodit se navýšil na 108.

Podrobné informace o rekonstrukci MŠ

ADRESA

Mateřská škola v Davli
Sázava 21
252 06 Davle

Tel.: 257 770 129

WWW stránky školy najdete na adrese http://www.msdavle.cz.

Kalendář akcí

I v Davli je živo a o zábavu a akce není nikdy nouze. Sledujte náš pravidelně aktualizovaný kalendář akcí a událostí na našich www stránkách.

Časopis Soutok

Informační periodikum Městyse Davle, které vychází od 13. května 1970. Vychází nákladem 300 výtisků jako dvouměsíčník.

Ke stažení

Vize rozvoje Davle

Dlouhodobě úspěšný rozvoj je hlavním cílem společenství obce a jeho zajištění je také rozhodujícím úkolem obecní samosprávy. Bez ohledu na téměř neomezenou pestrost cest, k jeho naplňování je nezbytné především dokázat probouzet a využívat místní zdroje a pružně reagovat na aktuální příležitosti, výzvy a omezení. To není možné bez aktivní spolupráce a koordinace aktivit obyvatel obce, podnikatelů a dalších subjektů, které v území působí a které jej svou aktivitou ovlivňují.

Více zde

Mobilní aplikace Městys Davle

Pro občany vlastnící "chytrý telefon" máme připravenu mobilní aplikaci „Městys Davle“, která usnadňuje komunikaci s úřadem městyse. V mobilu tak budete mít všechny důležité kontakty. Umožní Vám snadné nahlášení oprav a nedostatků v Davli. Samozřejmostí jsou informace o novinkách a akcích.
Stáhněte si aplikaci Městys Davle pomocí QR kódu, pomocí uvedeného odkazu (http://my.adamapp.com/download/6182), nebo vyhledáním názvu Městys Davle na Google play nebo App Store.

Turistika Davle

Davle má úžasnou přírodu na soutoku Vltavy a Sázavy, ležícího nedaleko od geometrického středu Čech (vrch Ďábel). Turisté a cyklisté mají k dispozici trasy značené do všech světových stran.

Turistické trasySuvenýry