Davle: oficiální prezentace městyse

Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Úvodní stránka Život v Davli Aktuálně z Davle OTEVŘI ZAHRADU RAJSKOU - zájezd

OTEVŘI ZAHRADU RAJSKOU - zájezd

12.02.2015 | Štítky: Davelské akce

Národní galerie v Praze shromáždila vybraná kvalitní díla raně středověkého umění dané epochy dokumentující materiální a duchovní kulturu střední Evropy. Mezi 250 exponáty z celého Česka a ze šesti dalších zemí lze nalézt i artefakty z Ostrova u Davle.

Zájemci o komentovanou návštěvu výstavy se mohou přihlásit na Úřadu městyse Davle
(tel.: 257 770 257, e-mail:  starosta@obecdavle.cz)
pokud možno co nejdříve – „kdo dřív přijde, ten dřív mele“!

Pro přihlášené bude připraven autobus, který bude odjíždět z Davle od koloniálu Květa v sobotu 28. února 2015 v 10:00.

Předpokládaný dojezd k Valdštejnské jízdárně v 10:45 až 11:00.


Zasvěcenými průvodci by měli být Petr Sommer a Dušan Foltýn (účastník posledních archeologických prací na Ostrově a členové realizačního týmu výstavy Via Benedictina).

 

 

Kalendář akcí

I v Davli je živo a o zábavu a akce není nikdy nouze. Sledujte náš pravidelně aktualizovaný kalendář akcí a událostí na našich www stránkách.

Časopis Soutok

Informační periodikum Městyse Davle, které vychází od 13. května 1970. Vychází nákladem 300 výtisků jako dvouměsíčník.

Ke stažení

Vize rozvoje Davle

Dlouhodobě úspěšný rozvoj je hlavním cílem společenství obce a jeho zajištění je také rozhodujícím úkolem obecní samosprávy. Bez ohledu na téměř neomezenou pestrost cest, k jeho naplňování je nezbytné především dokázat probouzet a využívat místní zdroje a pružně reagovat na aktuální příležitosti, výzvy a omezení. To není možné bez aktivní spolupráce a koordinace aktivit obyvatel obce, podnikatelů a dalších subjektů, které v území působí a které jej svou aktivitou ovlivňují.

Více zde

Mobilní aplikace Městys Davle

Pro občany vlastnící "chytrý telefon" máme připravenu mobilní aplikaci „Městys Davle“, která usnadňuje komunikaci s úřadem městyse. V mobilu tak budete mít všechny důležité kontakty. Umožní Vám snadné nahlášení oprav a nedostatků v Davli. Samozřejmostí jsou informace o novinkách a akcích.
Stáhněte si aplikaci Městys Davle pomocí QR kódu, pomocí uvedeného odkazu (http://my.adamapp.com/download/6182), nebo vyhledáním názvu Městys Davle na Google play nebo App Store.

Turistika Davle

Davle má úžasnou přírodu na soutoku Vltavy a Sázavy, ležícího nedaleko od geometrického středu Čech (vrch Ďábel). Turisté a cyklisté mají k dispozici trasy značené do všech světových stran.

Turistické trasySuvenýry