Davle: oficiální prezentace městyse

Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy

Vítání občánků 2013

08.04.2013 | Štítky: Zprávy z akcí

Vítání nového jara v Davli je již po několikáté spojeno s vítáním nových občánků městyse. Letos proběhlo 23.3.2013 na obecním úřadě. Přestože dětí bylo pouze 17, obřadní síň byla do posledního místečka plná rodičů, příbuzných i přátel našich nových malých sousedů. Vítání zpříjemnily, jako každý rok, děti z Mateřské školy v Davli pod vedením svých učitelek, takže si každý přišel na své. Děti měly radost z toho, co pro ně jejich starší kamarádi připravili, dospělí se mohli zamyslet nad pěkným projevem pana starosty. Pro účinkující bylo připravena odměna ve formě pohoštění v cukrárně, pro ostatní káva a sušenky v předsálí obřadní síně.

Věříme, že se novým občánkům městyse Davle bude dařit, a přejeme jim i nám, aby život zde na soutoku Vltavy a Sázavy byl klidný a příjemný, aby zde měli dobré místo pro svůj život.

 

Kalendář akcí

I v Davli je živo a o zábavu a akce není nikdy nouze. Sledujte náš pravidelně aktualizovaný kalendář akcí a událostí na našich www stránkách.

Časopis Soutok

Informační periodikum Městyse Davle, které vychází od 13. května 1970. Vychází nákladem 300 výtisků jako dvouměsíčník.

Ke stažení

Vize rozvoje Davle

Dlouhodobě úspěšný rozvoj je hlavním cílem společenství obce a jeho zajištění je také rozhodujícím úkolem obecní samosprávy. Bez ohledu na téměř neomezenou pestrost cest, k jeho naplňování je nezbytné především dokázat probouzet a využívat místní zdroje a pružně reagovat na aktuální příležitosti, výzvy a omezení. To není možné bez aktivní spolupráce a koordinace aktivit obyvatel obce, podnikatelů a dalších subjektů, které v území působí a které jej svou aktivitou ovlivňují.

Více zde

Mobilní aplikace Městys Davle

Pro občany vlastnící "chytrý telefon" máme připravenu mobilní aplikaci „Městys Davle“, která usnadňuje komunikaci s úřadem městyse. V mobilu tak budete mít všechny důležité kontakty. Umožní Vám snadné nahlášení oprav a nedostatků v Davli. Samozřejmostí jsou informace o novinkách a akcích.
Stáhněte si aplikaci Městys Davle pomocí QR kódu, pomocí uvedeného odkazu (http://my.adamapp.com/download/6182), nebo vyhledáním názvu Městys Davle na Google play nebo App Store.

Turistika Davle

Davle má úžasnou přírodu na soutoku Vltavy a Sázavy, ležícího nedaleko od geometrického středu Čech (vrch Ďábel). Turisté a cyklisté mají k dispozici trasy značené do všech světových stran.

Turistické trasySuvenýry