Davle: oficiální prezentace městyse

Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Úvodní stránka Život v Davli Aktuálně z Davle Z Kamenného Přívozu Posázavskou stezkou do Davle

Z Kamenného Přívozu Posázavskou stezkou do Davle

01.06.2010 | Štítky: Turistické trasy

Z Kamenného Přívozu Posázavskou stezkou do Davle

Z Davle se vydáme vlakem po trati Posázavského Pacifiku do zastávky Kamenný Přívoz. Cestou můžeme obdivovat divoké Sázavy s jejími peřejemi i klidnějšími úseky. Po červené turistické značce, která nás povede po celou cestu výletu sejdeme z kopce do obce Kamenný Přívoz, kde přejdeme silniční most a červená značka nás vyvede do prudkého kopce kousek nad obec, abychom v zápětí sestoupili do nejkrásnějšího českého říčního kaňonu, který si zde razí řeka Sázava. Jdeme po příjemné kamenité cestě. Cesta se za jezem Žampach vystoupá vysoko nad řeku, na protějším zalesněném břehu můžeme vidět železniční viadukt Žampach. Z několika vyhlídek na trase lze shlédnout až na dno hlubokého kaňonu, kde se vine stříbřitý tok řeky Sázavy. Později opět cesta klesá a prochází mezi prvními chatkami. U rozcestí Pod Medníkem je studánka s vynikající pitnou vodou, osvěženi pokračujeme dále podél vody. Že se blížíme k cíli cesty poznáme podle toho, že se nám do cesty najednou postaví kamenné schody. Sejdeme po nich k řece, mineme desku Klubu českých turistů, kteří Posázavskou stezku mezi válkami vybudoval a pokračujeme po cestě která se vine loukami až do Pikovic. Ve skalnatých svazích na pravém břehu se ještě podíváme na špičatou skalní věž s křížem na vrcholu, které se říká Pikovická jehla a je známým a vyhledávaným terénem pro skálolezce. V Pikovicích přejdeme most nebo vlastně lávku pro pěší a dále pokračujeme po pravém břehu Sázavy. Tato lávka v Pikovicích je tradičním místem konce vodáckých výletů, kteří vyhledávají právě tento úsek Sázavy, jehož část jsme prošili, jako jeden z nejromantičtějších míst na českých řekách. Loďku je možné si půjčit v Týnci nad Sázavou (firma Bisport) a podniknout i putování po řece, které přinese ještě jiné pohledy na tento kaňon. Pokračujeme po proudu řeky, jejíž tok se již zklidnil díky vzedmutí způsobené přehradou ve Vraném nad Vltavou. Asi po kilometru se hliněná cestička napojí na místní asfaltovou komunikaci, která nás upravenou chatovou zástavbou dovede až k železniční stanici v Davli. Délka pěší trasy: 14 km.

Mapa na mapy.cz: www.mapy.cz/#x=133179392@y=135168000@z=11@mm=TTtP

Nádraží v Davli
Nádraží v Davli
Pohled na vrchol Medníku od Pikovic
Pohled na vrchol Medníku od Pikovic
Posázavská stezka - cesta lesem nad řekou Sázavou
Posázavská stezka - cesta lesem nad řekou Sázavou
Pamětní deska Klubu českých turistů, kteří Posázavskou stezku mezi válkami vybudovali
Pamětní deska Klubu českých turistů, kteří Posázavskou stezku mezi válkami vybudovali
Lávka pro pěší v Pikovicích
Lávka pro pěší v Pikovicích

Kalendář akcí

I v Davli je živo a o zábavu a akce není nikdy nouze. Sledujte náš pravidelně aktualizovaný kalendář akcí a událostí na našich www stránkách.

Časopis Soutok

Informační periodikum Městyse Davle, které vychází od 13. května 1970. Vychází nákladem 300 výtisků jako dvouměsíčník.

Ke stažení

Vize rozvoje Davle

Dlouhodobě úspěšný rozvoj je hlavním cílem společenství obce a jeho zajištění je také rozhodujícím úkolem obecní samosprávy. Bez ohledu na téměř neomezenou pestrost cest, k jeho naplňování je nezbytné především dokázat probouzet a využívat místní zdroje a pružně reagovat na aktuální příležitosti, výzvy a omezení. To není možné bez aktivní spolupráce a koordinace aktivit obyvatel obce, podnikatelů a dalších subjektů, které v území působí a které jej svou aktivitou ovlivňují.

Více zde

Mobilní aplikace Městys Davle

Pro občany vlastnící "chytrý telefon" máme připravenu mobilní aplikaci „Městys Davle“, která usnadňuje komunikaci s úřadem městyse. V mobilu tak budete mít všechny důležité kontakty. Umožní Vám snadné nahlášení oprav a nedostatků v Davli. Samozřejmostí jsou informace o novinkách a akcích.
Stáhněte si aplikaci Městys Davle pomocí QR kódu, pomocí uvedeného odkazu (http://my.adamapp.com/download/6182), nebo vyhledáním názvu Městys Davle na Google play nebo App Store.

Turistika Davle

Davle má úžasnou přírodu na soutoku Vltavy a Sázavy, ležícího nedaleko od geometrického středu Čech (vrch Ďábel). Turisté a cyklisté mají k dispozici trasy značené do všech světových stran.

Turistické trasySuvenýry