Davle: oficiální prezentace městyse

Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Úvodní stránka Život v Davli Aktuálně z Davle Zahořanským dolem přes Bohuliby na vyhlídku Třeštibok

Zahořanským dolem přes Bohuliby na vyhlídku Třeštibok

01.06.2010 | Štítky: Turistické trasy

Zahořanským dolem přes Bohuliby na vyhlídku Třeštibok

Od železniční stanice v Davli se vydáme po červené turistické značce směrem na Libřici. Po levé straně mineme starý ocelový most přes Vltavu z roku 1905, který dnes slouží jen jako pěší lávka, ale každoročně v září na jeden den ožívá rekonstrukcí historické bitvy o Remagen. V Libřici odbočíme na modrou značku procházející celým Zahořanským údolím. Dnešní tok potoka je lemován trempskými osadami, které vznikaly již ve třicátých letech minulého století. Vesměs upravené chaty a zahrádky nás budou provázet až po osadu Hawai, jenž leží na rozcestí Oborská lávka, kde údolí opustíme a vydáme se do strmého, smrky zalesněného kopce po červené turistické značce až na rozcestí Bohuliby, které se nachází mezi dvěma vrchy - Kozí hůrka a Zahrádka. Zde se vydáme po žluté turistické značce po úzké kamenité pěšině až na kamenitou vyhlídku Třeštibok, ze které je nádherný výhled do skalnatého údolí řeky Sázavy, na protější vrchol Medníku porostlý smíšeným lesem a také na známou Pikovickou jehlu s křížkem na vrcholu. V okolí vyhlídky jsou porosty dubů a velké množství vřesů a tak se v době jejich květu okolní skály zabarví do fialova. Na vyhřátých kamenech se v jarním a podzimním slunci často sluní ještěrky i hadi, častá je i zmije obecná. Za pozornost stojí i železniční trať známého Posázavského Pacifiku vedoucí údolím, která je z vyhlídky dobře vidět. Je již pravidlem, že několikrát do roka je na trať vypravován historický vlak tažený parní lokomotivou, a tak pohled do rozervaného údolí s houkající lokomotivou zahalenou do oblaku dýmu a páry navozuje pravé vzpomínky na westernovou podívanou z Divokého západu. Za vyhlídkou se cesta klikatí listnatým lesem až k obci Petrov, a dále po žluté projde chatovou osadou Chlomek a zavede nás zpět do údolí Vltavy k železniční stanici v Davli. Délka trasy: 17 km.

Mapa na mapy.cz: www.mapy.cz/#x=133093120@y=135225600@z=12@mm=TTtP

Rozcestí na Libřici, v pozadí Maškův Mlýn
Rozcestí na Libřici, v pozadí Maškův Mlýn
Vyhlídka Třeštibok s pohledem do údolí Sázavy
Vyhlídka Třeštibok s pohledem do údolí Sázavy
Na vyhlídce Třeštibok
Na vyhlídce Třeštibok
Pole u obce Petrov
Pole u obce Petrov

Kalendář akcí

I v Davli je živo a o zábavu a akce není nikdy nouze. Sledujte náš pravidelně aktualizovaný kalendář akcí a událostí na našich www stránkách.

Časopis Soutok

Informační periodikum Městyse Davle, které vychází od 13. května 1970. Vychází nákladem 300 výtisků jako dvouměsíčník.

Ke stažení

Vize rozvoje Davle

Dlouhodobě úspěšný rozvoj je hlavním cílem společenství obce a jeho zajištění je také rozhodujícím úkolem obecní samosprávy. Bez ohledu na téměř neomezenou pestrost cest, k jeho naplňování je nezbytné především dokázat probouzet a využívat místní zdroje a pružně reagovat na aktuální příležitosti, výzvy a omezení. To není možné bez aktivní spolupráce a koordinace aktivit obyvatel obce, podnikatelů a dalších subjektů, které v území působí a které jej svou aktivitou ovlivňují.

Více zde

Mobilní aplikace Městys Davle

Pro občany vlastnící "chytrý telefon" máme připravenu mobilní aplikaci „Městys Davle“, která usnadňuje komunikaci s úřadem městyse. V mobilu tak budete mít všechny důležité kontakty. Umožní Vám snadné nahlášení oprav a nedostatků v Davli. Samozřejmostí jsou informace o novinkách a akcích.
Stáhněte si aplikaci Městys Davle pomocí QR kódu, pomocí uvedeného odkazu (http://my.adamapp.com/download/6182), nebo vyhledáním názvu Městys Davle na Google play nebo App Store.

Turistika Davle

Davle má úžasnou přírodu na soutoku Vltavy a Sázavy, ležícího nedaleko od geometrického středu Čech (vrch Ďábel). Turisté a cyklisté mají k dispozici trasy značené do všech světových stran.

Turistické trasySuvenýry