Davle: oficiální prezentace městyse

Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Úvodní stránka Život v Davli Aktuálně z Davle Zasaďte si svůj strom v aleji a Drakiáda

Zasaďte si svůj strom v aleji a Drakiáda

02.11.2011 | Štítky: Zprávy z akcí

pozvanka DrakiádaTak se nám to podařilo. Vysadili jsme 70 stromů, zejména hrušní, na které městys Davle získal od „Nadace ČEZ - Stromy 2011“ dotaci ve výši 191 400,- Kč. Hasiči nám pomohli s přípravou, vyložením stromů a zajištěním občerstvení.

Akce byla zahájena proslovy pana starosty, ředitele Nadace ČEZ pana Šucha a stručnou instruktáží místostarosty. Pak jsme začali sázet. Za dvě až tři hodiny bylo hotovo. Vznikla krásná alej na polní cestě. Ještě zbývá dodat slíbené cedulky k vysázeným stromům. Hasiči přislíbili aktivní péči o vysazené dřeviny i v následujících letech formou „zalévání v době sucha“.

Reportáž na Regio TV

Kalendář akcí

I v Davli je živo a o zábavu a akce není nikdy nouze. Sledujte náš pravidelně aktualizovaný kalendář akcí a událostí na našich www stránkách.

Časopis Soutok

Informační periodikum Městyse Davle, které vychází od 13. května 1970. Vychází nákladem 300 výtisků jako dvouměsíčník.

Ke stažení

Vize rozvoje Davle

Dlouhodobě úspěšný rozvoj je hlavním cílem společenství obce a jeho zajištění je také rozhodujícím úkolem obecní samosprávy. Bez ohledu na téměř neomezenou pestrost cest, k jeho naplňování je nezbytné především dokázat probouzet a využívat místní zdroje a pružně reagovat na aktuální příležitosti, výzvy a omezení. To není možné bez aktivní spolupráce a koordinace aktivit obyvatel obce, podnikatelů a dalších subjektů, které v území působí a které jej svou aktivitou ovlivňují.

Více zde

Mobilní aplikace Městys Davle

Pro občany vlastnící "chytrý telefon" máme připravenu mobilní aplikaci „Městys Davle“, která usnadňuje komunikaci s úřadem městyse. V mobilu tak budete mít všechny důležité kontakty. Umožní Vám snadné nahlášení oprav a nedostatků v Davli. Samozřejmostí jsou informace o novinkách a akcích.
Stáhněte si aplikaci Městys Davle pomocí QR kódu, pomocí uvedeného odkazu (http://my.adamapp.com/download/6182), nebo vyhledáním názvu Městys Davle na Google play nebo App Store.

Turistika Davle

Davle má úžasnou přírodu na soutoku Vltavy a Sázavy, ležícího nedaleko od geometrického středu Čech (vrch Ďábel). Turisté a cyklisté mají k dispozici trasy značené do všech světových stran.

Turistické trasySuvenýry