Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Úvodní stránka Život v Davli Základní umělecká škola

Základní umělecká škola

Základní umělecká škola Vrané nad Vltavou, odloučené pracoviště DAVLE sídlí v budově Základní školy Davle (vchod jako do školní družiny).

ZUŠ poskytuje základní umělecké vzdělání v hudebním oboru. Je určeno především pro žáky základních, popř. studenty středních a vysokých škol, výjimečně pro talentované předškoláky, ojediněle pro dospělé. Výuka probíhá dle platných učebních plánů a osnov pro ZUŠ, schválených MŠMT ČR. Předpokladem přijetí je absolvování orientační talentové zkoušky (intonace, rytmické cítění, manuální předpoklady) a vyplnění přihlášky, která je k dispozici v kanceláři ZUŠ. Veškerá organizace školního roku podléhá předpisům MŠMT ČR.

V současné době nabízí odloučené pracoviště v Davli studium hudebního oboru v předmětech:

• Hra na klavír
• Hra na housle
• Hra na kytaru
• Sólový zpěv
• Hra na zobcovou flétnu
• Hra na flétnu
• Hra na klarinet
• Hra na saxofon
• Hra na lesní roh

Forma výuky je individuální, popř. skupinová (2-4 žáci ve skupině). Nedílnou součástí výuky je skupinová výuka hudební teorie (cca 10 žáků ve skupině). Studium je možné zahájit pouze na začátku jednotlivých pololetí, ukončení studia je možné pouze k 31.lednu a 30.červnu.

Podmínky přijetí:

* žáci jsou přijímání ke studiu na základě průzkumu nadání nebo zápisu.
* přijímací zkouška probíhá poslední týden v květnu a první týden v červnu
* předpokládané dispozice – sluch, rytmus, zazpívat jednu píseň

Bližší informace je možno obdržet v kanceláři ZUŠ:
adresa: Školní 96 (budova ZŠ), 252 06 Davle
tel.: 606 238 124
e – mail: davle@zusvrane.cz
www.zusvrane.cz

 

 

 

Kalendář akcí

 
červen 2020
PoÚtStČtSoNe 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Zobrazit celý kalendář akcí

Časopis Soutok

Informační periodikum Městyse Davle, které vychází od 13. května 1970. Vychází nákladem 300 výtisků jako dvouměsíčník.

Ke stažení

Vize rozvoje Davle

Dlouhodobě úspěšný rozvoj je hlavním cílem společenství obce a jeho zajištění je také rozhodujícím úkolem obecní samosprávy. Bez ohledu na téměř neomezenou pestrost cest, k jeho naplňování je nezbytné především dokázat probouzet a využívat místní zdroje a pružně reagovat na aktuální příležitosti, výzvy a omezení. To není možné bez aktivní spolupráce a koordinace aktivit obyvatel obce, podnikatelů a dalších subjektů, které v území působí a které jej svou aktivitou ovlivňují.

Více zde

Mobilní aplikace Městys Davle

Pro občany vlastnící "chytrý telefon" máme připravenu mobilní aplikaci „Městys Davle“, která usnadňuje komunikaci s úřadem městyse. V mobilu tak budete mít všechny důležité kontakty. Umožní Vám snadné nahlášení oprav a nedostatků v Davli. Samozřejmostí jsou informace o novinkách a akcích.
Stáhněte si aplikaci Městys Davle pomocí QR kódu, pomocí uvedeného odkazu (http://my.adamapp.com/download/6182), nebo vyhledáním názvu Městys Davle na Google play nebo App Store.

Turistika Davle

Davle má úžasnou přírodu na soutoku Vltavy a Sázavy, ležícího nedaleko od geometrického středu Čech (vrch Ďábel). Turisté a cyklisté mají k dispozici trasy značené do všech světových stran.

Turistické trasySuvenýry