Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Klidný život v blízkosti Prahy
Úvodní stránka Život v Davli Aktuálně z Davle Předcházení vzniku textilních a biologicky rozložitelných odpadů v městysu Davle

Předcházení vzniku textilních a biologicky rozložitelných odpadů v městysu Davle

04.09.2018 | Štítky: Investiční akce

„Předcházení vzniku textilních a biologicky rozložitelných odpadů v městysu Davle“, registrační číslo CZ.05.3.29/0.0/0.0/17_068/0005498

"Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií – Fondem soudržnosti v rámci Operačního programu Životní prostředí"

Předmětem podpory je pořízení štěpkovače, kontejnerů na textil a kompostérů v městysu Davle. V domácnostech bude kompostován rostlinný bioodpad z kuchyní a ze soukromé zeleně. Kompost a štěpka budou využívány občany j aplikaci na své pozemky. Sesbíraný textil bude použit pro další využití, aby nedocházelo k jeho ukládání na skládku. Realizací tohoto projektu dojde ke zkvalitnění nakládání s odpady.

 Průběh projektu

V průběhu měsíce září - října 2018 budou kompostéry předány žadatelům k užívání. Při předání prosíme vyplnit řádně údaje do smlouvy o výpůjčce. Po vypršení lhůty udržitelnosti projektu přejdou kompostéry do majetku vypůjčitele/žadatele.


Informace o správném kompostování jsou k dispozici na internetových stránkách - https://www.meneodpadu.shop/blog/ 

Kalendář akcí

 
říjen 2019
PoÚtStČtSoNe 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31

Zobrazit celý kalendář akcí

Časopis Soutok

Informační periodikum Městyse Davle, které vychází od 13. května 1970. Vychází nákladem 300 výtisků jako dvouměsíčník.

Ke stažení

Vize rozvoje Davle

Dlouhodobě úspěšný rozvoj je hlavním cílem společenství obce a jeho zajištění je také rozhodujícím úkolem obecní samosprávy. Bez ohledu na téměř neomezenou pestrost cest, k jeho naplňování je nezbytné především dokázat probouzet a využívat místní zdroje a pružně reagovat na aktuální příležitosti, výzvy a omezení. To není možné bez aktivní spolupráce a koordinace aktivit obyvatel obce, podnikatelů a dalších subjektů, které v území působí a které jej svou aktivitou ovlivňují.

Více zde

Mobilní aplikace Městys Davle

Pro občany vlastnící "chytrý telefon" máme připravenu mobilní aplikaci „Městys Davle“, která usnadňuje komunikaci s úřadem městyse. V mobilu tak budete mít všechny důležité kontakty. Umožní Vám snadné nahlášení oprav a nedostatků v Davli. Samozřejmostí jsou informace o novinkách a akcích.
Stáhněte si aplikaci Městys Davle pomocí QR kódu, pomocí uvedeného odkazu (http://my.adamapp.com/download/6182), nebo vyhledáním názvu Městys Davle na Google play nebo App Store.

Turistika Davle

Davle má úžasnou přírodu na soutoku Vltavy a Sázavy, ležícího nedaleko od geometrického středu Čech (vrch Ďábel). Turisté a cyklisté mají k dispozici trasy značené do všech světových stran.

Turistické trasySuvenýry